CL32Z107MQV6PNE
Manufacturer:
Samsung Electro-Mechanics
Part Number:
CL32Z107MQV6PNE
Category:
Ceramic Capacitors
Description:
CAP CER 100UF 6.3V X7T 1210
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Automotive
Capacitance :
100 µF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient :
X7T
Thickness (Max) :
0.110" (2.80mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3V