600L4R7AW200T4K
Part Number:
600L4R7AW200T4K
Description:
CAP CER 4.7PF 200V NP0 0402
Capacitance :
4.7 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Thickness (Max) :
0.024" (0.60mm)
Tolerance :
±0.05pF
Voltage - Rated :
200V