CL31X226KPHN3NE
Manufacturer:
Samsung Electro-Mechanics
Part Number:
CL31X226KPHN3NE
Category:
Ceramic Capacitors
Description:
CAP CER 22UF 10V X6S 1206
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
22 µF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient :
X6S
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10V