CMS-16093-078L100A
Part Number:
CMS-16093-078L100A
Description:
SPEAKER 8OHM 700MW TOP PORT 91DB
In Stock:
424
Efficiency - dBA :
91.00
Efficiency - Testing :
700mW/100mm
Frequency - Self Resonant :
550Hz
Frequency Range :
100 Hz ~ 20 kHz
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Impedance :
8 Ohms
Power - Max :
1 W
Power - Rated :
700 mW
Size / Dimension :
0.630" L x 0.354" W (16.00mm x 9.00mm)