VJ0402A330JLBAJ32
Part Number:
VJ0402A330JLBAJ32
Description:
CAP CER 33 PF 100V NP0(C0G) 0402
Applications :
Automotive
Capacitance :
33 pF
Failure Rate :
Features :
High Temperature
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Thickness (Max) :
0.024" (0.60mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
100V