VJ0603Y393KXXCW1BC
Part Number:
VJ0603Y393KXXCW1BC
Description:
CAP CER 0.039UF 25V X7R 0603
Capacitance :
0.039 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.034" (0.87mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25V