VJ0603Y104MXQCW1BC
Part Number:
VJ0603Y104MXQCW1BC
Description:
CAP CER 0.1UF 10V X7R 0603
Capacitance :
0.1 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Thickness (Max) :
0.034" (0.87mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10V