CMS-15113-076L100
Manufacturer:
CUI Devices
Part Number:
CMS-15113-076L100
Category:
Speakers
Description:
SPEAKER 6OHM 700MW TOP PORT 92DB
In Stock:
866
Manufacturer :
CUI Devices
Category :
Speakers
Efficiency - dBA :
92.00
Efficiency - Testing :
700mW/100mm
Efficiency - Type :
Sound Pressure Level (SPL)
Frequency - Self Resonant :
700Hz
Frequency Range :
100 Hz ~ 20 kHz
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Impedance :
6 Ohms
Ingress Protection :
Material - Cone :
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
Material - Magnet :
Nd-Fe-B
Port Location :
Top
Power - Max :
1 W
Power - Rated :
700 mW
Product Status :
Active
Ratings :
Shape :
Rectangular
Size / Dimension :
0.591" L x 0.433" W (15.00mm x 11.00mm)