VJ0603A100FXQPW1BC
Part Number:
VJ0603A100FXQPW1BC
Description:
CAP CER 10PF 10V C0G/NP0 0603
Capacitance :
10 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Thickness (Max) :
0.034" (0.87mm)
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
10V