VY1472M63Y5UQ63V0
Part Number:
VY1472M63Y5UQ63V0
Description:
CAP CER 4700PF 760VAC Y5U RADIAL
Capacitance :
4700 pF
Height - Seated (Max) :
0.787" (20.00mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.630" Dia (16.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
760VAC