VPDR202W472K1GV001E
Part Number:
VPDR202W472K1GV001E
Description:
CAP CER 4700PF 2KV X7R 1812
Capacitance :
4700 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Size / Dimension :
0.177" L x 0.125" W (4.50mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.110" (2.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
2000V (2kV)