VPDF202W222K1GV001E
Part Number:
VPDF202W222K1GV001E
Description:
CAP CER 2200PF 2KV X7R 1210
Capacitance :
2200 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension :
0.125" L x 0.095" W (3.18mm x 2.41mm)
Thickness (Max) :
0.080" (2.03mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
2000V (2kV)