C0805X5R160-226MNE
Part Number:
C0805X5R160-226MNE
Description:
CAP CER 22UF 16V X5R 0805
Capacitance :
22 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient :
X5R
Thickness (Max) :
0.057" (1.46mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16V