C0805X7R160-334MNP
Part Number:
C0805X7R160-334MNP
Description:
CAP CER 0.33UF 16V X7R 0805
Capacitance :
0.33 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.057" (1.45mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16V