CQ0201ARNPO9BNR50
Part Number:
CQ0201ARNPO9BNR50
Description:
CAP CER 0.5PF 50V C0G/NPO 0201
Capacitance :
0.5 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Tolerance :
±0.05pF
Voltage - Rated :
50V