C0805Y5V250-474MNP
Part Number:
C0805Y5V250-474MNP
Description:
CAP CER 0.47UF 25V Y5V 0805
Capacitance :
0.47 µF
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient :
Y5V (F)
Thickness (Max) :
0.058" (1.47mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25V