C0805X7R101-153KNE
Part Number:
C0805X7R101-153KNE
Description:
CAP CER 0.015UF 100V X7R 0805
Capacitance :
0.015 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.036" (0.91mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100V