C0805X7R201-102MNP
Part Number:
C0805X7R201-102MNP
Description:
CAP CER 1000PF 200V X7R 0805
Capacitance :
1000 pF
Failure Rate :
Features :
High Voltage
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Thickness (Max) :
0.036" (0.91mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
200V