CC0402KRX5R6BB224
Part Number:
CC0402KRX5R6BB224
Description:
CAP CER 0.22UF 10V X5R 0402
Capacitance :
0.22 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient :
X5R
Thickness (Max) :
0.022" (0.55mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10V