CC0603KRX7R7BB102
Part Number:
CC0603KRX7R7BB102
Description:
CAP CER 1000PF 16V X7R 0603
Capacitance :
1000 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Thickness (Max) :
0.035" (0.90mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
16V