CC0100KRX7R7BB331
Part Number:
CC0100KRX7R7BB331
Description:
CAP CER 330PF 16V X7R 01005
Capacitance :
330 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Thickness (Max) :
0.009" (0.22mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
16V