CC0201KRX5R5BB105
Part Number:
CC0201KRX5R5BB105
Description:
CAP CER 1UF 6.3V X5R 0201
Capacitance :
1 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient :
X5R
Thickness (Max) :
0.014" (0.35mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6.3V