C0805X7R101-103MNP
Part Number:
C0805X7R101-103MNP
Description:
CAP CER 10000PF 100V X7R 0805
Capacitance :
10000 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.035" (0.90mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
100V