CC0603KPX7R9BB561
Part Number:
CC0603KPX7R9BB561
Description:
CAP CER 560PF 50V X7R 0603
Capacitance :
560 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V