CC0603JRNPO9BN820
Part Number:
CC0603JRNPO9BN820
Description:
CAP CER 82PF 50V C0G/NPO 0603
Capacitance :
82 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.035" (0.90mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V