CC0603ZRY5V7BB104
Part Number:
CC0603ZRY5V7BB104
Description:
CAP CER 0.1UF 16V Y5V 0603
Capacitance :
0.1 µF
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
Y5V (F)
Thickness (Max) :
0.035" (0.90mm)
Tolerance :
-20%, +80%
Voltage - Rated :
16V