CC0100JRNPO8BN150
Part Number:
CC0100JRNPO8BN150
Description:
CAP CER 15PF 25V C0G/NP0 01005
Capacitance :
15 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.009" (0.22mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
25V