AC0201KRX6S5BB104
Part Number:
AC0201KRX6S5BB104
Description:
CAP CER 0.1UF 6.3V X6S 0201
Capacitance :
0.1 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient :
X6S
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6.3V