C0805Z5U500-223MNE
Part Number:
C0805Z5U500-223MNE
Description:
CAP CER 0.022UF 50V Z5U 0805
Capacitance :
0.022 µF
Operating Temperature :
10°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient :
Z5U
Thickness (Max) :
0.035" (0.90mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50V