C0805X7R250-104KNP
Part Number:
C0805X7R250-104KNP
Description:
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0805
Capacitance :
0.1 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Thickness (Max) :
0.037" (0.95mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25V