GRM0335C1E821GA01D
Part Number:
GRM0335C1E821GA01D
Description:
CAP CER 820PF 25V C0G/NP0 0201
Capacitance :
820 pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
25V