GRM0335C1HR60BA01D
Part Number:
GRM0335C1HR60BA01D
Description:
CAP CER 0.6PF 50V C0G/NP0 0201
Capacitance :
0.6 pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
50V