GRM033R71C102KA01D
Part Number:
GRM033R71C102KA01D
Description:
CAP CER 1000PF 16V X7R 0201
Capacitance :
1000 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
16V