GRM0335C1E101GA01D
Manufacturer:
Murata Electronics
Part Number:
GRM0335C1E101GA01D
Category:
Ceramic Capacitors
Description:
CAP CER 100PF 25V C0G/NP0 0201
Manufacturer :
Murata Electronics
Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
100 pF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
25V