RDER71H332K0K1H03B
Part Number:
RDER71H332K0K1H03B
Description:
CAP CER 3300PF 50V X7R RADIAL
Capacitance :
3300 pF
Height - Seated (Max) :
0.236" (6.00mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V