VJ0402Y222KLXAJ32
Part Number:
VJ0402Y222KLXAJ32
Description:
CAP CER 2200 PF 25V X7R 0402 PB
Applications :
Automotive
Capacitance :
2200 pF
Failure Rate :
Features :
High Temperature
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.024" (0.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25V