RDE5C1H470J0S1H03A
Part Number:
RDE5C1H470J0S1H03A
Description:
CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Capacitance :
47 pF
Height - Seated (Max) :
0.236" (6.00mm)
Lead Spacing :
0.098" (2.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V