CQ0805JRNPOYBN180
Part Number:
CQ0805JRNPOYBN180
Description:
CAP CER 18PF 250V C0G/NPO 0805
Capacitance :
18 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Thickness (Max) :
0.028" (0.70mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
250V