VPDP501W473K1GV001E
Part Number:
VPDP501W473K1GV001E
Description:
CAP CER 0.047UF 500V X7R 1808
Capacitance :
0.047 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1808 (4520 Metric)
Size / Dimension :
0.185" L x 0.080" W (4.70mm x 2.03mm)
Thickness (Max) :
0.085" (2.16mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
500V