VJ0402D0R5VXBAJHT
Part Number:
VJ0402D0R5VXBAJHT
Description:
CAP CER 0.5PF 100V C0G/NP0 0402
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :
0.5 pF
Failure Rate :
Features :
High Temperature
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension :
0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.024" (0.61mm)
Tolerance :
±0.05pF
Voltage - Rated :
100V