RDE5C1H222J0M1H03A
Manufacturer:
Murata Electronics
Part Number:
RDE5C1H222J0M1H03A
Category:
Ceramic Capacitors
Description:
CAP CER 2200PF 50V C0G/NP0 RAD
Manufacturer :
Murata Electronics
Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
2200 pF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.236" (6.00mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Lead Style :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V