VJ0805Y102KXAAP
Part Number:
VJ0805Y102KXAAP
Description:
CAP CER 1000PF 50V X7R 0805
Capacitance :
1000 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.057" (1.45mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V