VJ0805A6R8BXACW1BC
Part Number:
VJ0805A6R8BXACW1BC
Description:
CAP CER 6.8PF 50V C0G/NP0 0805
Capacitance :
6.8 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.028" (0.70mm)
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
50V