EMK212B7334KGHT
Part Number:
EMK212B7334KGHT
Description:
CAP CER 0.33UF 16V X7R 0805
Applications :
Automotive, SMPS Filtering
Capacitance :
0.33 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.053" (1.35mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
16V