TMK316BJ225KD-T
Part Number:
TMK316BJ225KD-T
Description:
CAP CER 2.2UF 25V X5R 1206
Capacitance :
2.2 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient :
X5R
Thickness (Max) :
0.037" (0.95mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25V