JMK063BJ334MP-F
Part Number:
JMK063BJ334MP-F
Description:
CAP CER 0.33UF 6.3V X5R 0201
Capacitance :
0.33 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Thickness (Max) :
0.015" (0.39mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3V