UMK212B7473KGHT
Part Number:
UMK212B7473KGHT
Description:
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0805
Applications :
Automotive
Capacitance :
0.047 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.053" (1.35mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V