KTS101B475M55N0T00
Part Number:
KTS101B475M55N0T00
Description:
CAP CER 4.7UF 100V X7R 2220
Capacitance :
4.7 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Size / Dimension :
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Thickness (Max) :
0.110" (2.80mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
100V