RDER72J104K4K1H03B
Part Number:
RDER72J104K4K1H03B
Description:
CAP CER 0.1UF 630V X7R RADIAL
Capacitance :
0.1 µF
Height - Seated (Max) :
0.217" (5.50mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Lead Style :
Formed Leads
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.295" L x 0.157" W (7.50mm x 4.00mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
630V