S300K25SL0N63L6R
Manufacturer:
Vishay BC Components
Part Number:
S300K25SL0N63L6R
Category:
Ceramic Capacitors
Description:
CAP CER 30PF 1KV SL RADIAL
Manufacturer :
Vishay BC Components
Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
30 pF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial, Disc
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
Temperature Coefficient :
SL
Thickness (Max) :
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
1000V (1kV)